PBA 1 Practice Question Grade 4 Mathematics - Skill Builder + TNReady Rehearsal

Grade 4 Mathematics - Skill Builder + TNReady Rehearsal PBA 1

         Get Full Access to Grade 4 Mathematics - Skill Builder + TNReady Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 4 Mathematics - Skill Builder + TNReady Rehearsal. The Full Program includes,

Buy TNREADY Practice Resources
Printed TNREADY Practice Book Available For Grade 4 Click Here To Learn MorePrinted Books Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade 4 TNREADY Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

Terence decided to find out if it was less expensive to ride his bike to school or buy a skateboard to ride instead.
The bike would require 2 new tubes throughout the year as its only expense.
The price of 1 tube is $9.50. What is the price of 2 tubes?
Instruction: Write your answer in the box below.