Unit Rates 6.RP.A.2 Practice Question Grade 6 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal

Grade 6 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal Unit Rates

         Get Full Access to Grade 6 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 6 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal. The Full Program includes,

Buy Practice Resources
Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade   Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

At the grocery store A, 5 cans of baked beans cost $3.45. At the grocery store B, 7 cans of baked beans cost $5.15. At the grocery store C, 4 cans of baked beans cost $2.46. At the grocery store D, 6 cans of baked beans cost $4.00. How much money would you save if you bought 20 cans of baked beans from grocery store C than if you bought 20 cans of baked beans from grocery store A?