PBA 2 Practice Question Grade 5 Mathematics - Skill Builder + IAR Rehearsal

Grade 5 Mathematics - Skill Builder + IAR Rehearsal PBA 2

         Get Full Access to Grade 5 Mathematics - Skill Builder + IAR Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 5 Mathematics - Skill Builder + IAR Rehearsal. The Full Program includes,

Buy IAR Practice Resources
Printed IAR Practice Book Available For Grade 5 Click Here To Learn MorePrinted Books Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade 5 IAR Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

Carl was trying to find out which brand of paper towels was a better buy. Read the chart below to help Carl make the best decision.

BrandCost per rollFeet per roll
Fluffs$1.5020
Soak$2.0025

Write an equation to determine the cost per foot of each brand of paper towels.