Multi-step Problems 4.OA.A.3 Practice Question Grade 4 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal

Grade 4 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal Multi-step Problems

         Get Full Access to Grade 4 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 4 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal. The Full Program includes,

Buy ILEARN Practice Resources
Printed ILEARN Practice Book Available For Grade 4 Click Here To Learn MorePrinted Books Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade 4 ILEARN Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

Kristian purchased four textbooks which cost $34.99 each, and a backpack that cost $19.98. Estimate the total cost of the items he purchased. (You do not need to consider tax.)