Relating Multiplication & Division 3.OA.B.6 Practice Question Grade 3 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal

Grade 3 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal Relating Multiplication & Division

         Get Full Access to Grade 3 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 3 Mathematics - SkillBuilder + ILEARN Rehearsal. The Full Program includes,

Buy ILEARN Practice Resources
Printed ILEARN Practice Book Available For Grade 3 Click Here To Learn MorePrinted Books Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade 3 ILEARN Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

Devon needs to buy 96 pencils for his goodie bags. Pencils are sold in packages of 12. Which number sentence below can be used to find out how many packages Devon needs to buy?