Solving Unit Rate Problems 6.RP.A.3.C Practice Question Grade 7 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Grade 7 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal Solving Unit Rate Problems

         Get Full Access to Grade 7 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 7 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal. The Full Program includes,

Buy Practice Resources
Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade   Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

Geoff goes to the archery range five days a week. He must pay $1.00 for every ten arrows that he shoots. If he spent $15.00 this week on arrows what is the average number of arrows Geoff shot per day?