New questions for LEAP Practice Question Grade 3 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Grade 3 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal New questions for LEAP

         Get Full Access to Grade 3 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 3 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal. The Full Program includes,

Buy Practice Resources
Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade   Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

Terence decided to find out if it was less expensive to ride his bike to school or buy a skateboard to ride instead. Assume the bike would require 2 new tubes throughout the year as its only expense.

Part A

The price of 1 tube is $9.50. What is the price of 2 tubes? Write your answer in the box below.