Solving Real World Problems 7.NS.A.3 Practice Question Grade 7 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Grade 7 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal Solving Real World Problems

         Get Full Access to Grade 7 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 7 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal. The Full Program includes,

Buy Practice Resources
Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade   Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

Leila stopped at the coffee shop on her way to work. She ordered 2 bagels, 3 yogurts, and 1 orange juice. Bagels were $0.69 each, yogurts were $1.49 each, and orange juice was $1.75. What was Leila's total bill?