Grade 4 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal Number Sentences

Grade 4 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal Number Sentences

         Get Full Access to Grade 4 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 4 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal. The Full Program includes,

Buy Practice Resources
SubmitOnline Program

GO BACK

Lisa left home with $10.00. While she was out, she bought 2 magazines, each costing $2.75. Which equation could be used to figure out how much money Lisa had left after she bought the magazines?