Real World Problems 4.OA.A.2 Practice Question Grade 4 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Grade 4 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal Real World Problems

         Get Full Access to Grade 4 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 4 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal. The Full Program includes,

Buy Practice Resources
Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade   Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

The cafeteria is offering the following menu choices today. Customers are encouraged to buy "meal deals," which include one entree, one side order, and a drink. If each meal entree is $6.00, and an extra side order or drink is $1.25, how much would 3 entrees, 2 extra sides, and 1 extra drink cost?