Finding Unknown Values 3.OA.A.4 Practice Question Grade 3 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Grade 3 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal Finding Unknown Values

         Get Full Access to Grade 3 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 3 Mathematics - Skill Builder + New York State Test (NYST) Rehearsal. The Full Program includes,

Buy Practice Resources
Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade   Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

A pen costs $7 to buy. How much would six pens cost? Write an equation to represent this in the box below, and find the cost of six pens using the equation.