Unit Rates 6.RP.A.2 Practice Question Grade 6 Mathematics - Skill Builder + Ohio State Test Rehearsal

Grade 6 Mathematics - Skill Builder + Ohio State Test Rehearsal Unit Rates

         Get Full Access to Grade 6 Mathematics - Skill Builder + Ohio State Test Rehearsal

Currently, you have limited access to Grade 6 Mathematics - Skill Builder + Ohio State Test Rehearsal. The Full Program includes,

Buy OST Practice Resources
Printed OST Practice Book Available For Grade 6 Click Here To Learn MorePrinted Books Lumos online Step Up Program is designed to Improve student Achievement in the Grade 6 OST Assessment Click Here To Learn MoreOnline Program

GO BACK

At the grocery store A, 5 cans of baked beans cost $3.45. At the grocery store B, 7 cans of baked beans cost $5.15. At grocery store C, 4 cans of baked beans cost $2.46. At the grocery store D, 6 cans of baked beans cost $4.00. At which grocery store would you get a better price on baked beans?